Články

Proč Užívat Lipozomální Vitamíny?!

Vitamíny jsou nezbytnými živinami, které naše tělo potřebuje pro správný chod různých metabolických procesů a zachování zdraví. Mnoho z nás bere vitamíny ve formě doplňků stravy, abychom zajistili dostatečný přísun těchto důležitých látek. Nicméně, ne všechny doplňky stravy jsou stejně účinné při dodávání vitamínů do našeho těla. Proto vám přinášíme naše SWAGLIFT Lipozomální vitamíny, které představují inovativní a efektivní způsob, jak zajistit maximální vstřebatelnost těchto důležitých živin.

Výhodou lipozomálních vitamínů je jejich schopnost dosáhnout mnohem vyšší účinnosti ve srovnání s klasickými doplňky stravy. Ty jsou totiž náchylné k degradaci, hlavně v žaludku a střevech při průchodu trávicím ústrojím. To má za následek, že se část vitamínů znehodnotí nebo se vstřebá jen částečně.
Naopak lipozomální vitamíny jsou chráněny membránou, což jim umožňuje projít trávicím ústrojím prakticky bez újmy. Díky tomu dosahují vstřebatelnosti až 95 %. Jsou tedy nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí zajistit optimální zdraví a správnou výživu. S tímto inovativním přístupem ke konzumaci vitamínů si můžete být jistí, že vaše tělo dostane maximum ze všech živin, které mu poskytujete.

Výhody lipozomálních vitamínů:

 1. Vysoká biologická dostupnost: Lipozomální vitamíny snadněji procházejí stěnou střeva a vstupují do krevního oběhu.

 2. Rychlá absorpce: Vzhledem k lipozomální struktuře může být absorpce vitamínu rychlejší ve srovnání s jinými formami.

 3. Nižší žaludeční podráždění: Vzhledem k tomu, že lipozomální vitamíny jsou obaleny lipidovou membránou, mohou způsobit méně podráždění žaludku oproti některým tradičním formám vitamínů.

 4. Efektivní přenos do buněk: Lipozomy mohou napomáhat efektivnějšímu proniknutí živin přímo do buněk díky své lipidové struktuře, která je podobná buněčným membránám.

 5. Flexibilita při kombinaci živin: Lipozomy mohou obalit různé typy molekul, což znamená, že je možné kombinovat různé vitamíny a další doplňky v jednom lipozomálním produktu.

 6. Dlouhodobá stabilita: Lipozomální vitamíny mohou mít delší trvanlivost a stabilitu, protože lipidová obálka chrání obsažené živiny před vnějšími vlivy, jako je světlo či kyslík.

 7. Lepší chuť: Některé tradiční formy vitamínů mohou mít nepříjemnou chuť nebo konzistenci, zatímco lipozomální formy mohou být a v našem případě jsou formulovány tak, aby byly chutnější a příjemnější pro konzumenta.

Lipozomy jsou malé, lipidové (tukové) váčky, které mohou efektivně obalit vitamíny a další živiny. Díky ochrannému obalu lipozomálních vitamínů mohou tyto látky rychle a snadno proniknout skrze sliznici střevního traktu a dostat se přímo do krevního oběhu. To znamená, že vitamíny jsou k dispozici tělu velmi brzy po požití. Tato dvouvrstvá fosfolipidová ochranná membrána umožňuje aktivním látkám projít trávicím ústrojím prakticky beze ztrát a bez poškození. V případě klasických doplňků stravy se v některých případech může vstřebávat jen malé procento obsažených vitamínů. U lipozomálních vitamínů je ztráta vždy minimální, a to díky jejich schopnosti efektivně pronikat do buněk těla.

 

Jak fungují SWAGLIFT Lipozomální vitamíny

Fosfolipidové pouzdro má několik důležitých funkcí. Nejdůležitější z nich je ochrana. Uvnitř vodní dutiny lipozomu se mohou nacházet rozpuštěné molekuly vitamínů nebo minerálů. Fosfolipidové pouzdro funguje jako bariéra, která chrání tyto důležité látky před předčasným vstřebáním nebo rozkladem v trávicím traktu.                               

                                   

Vitamíny jsou uzavřeny uvnitř lipozomálního pouzdra. Tímto způsobem se vitamíny dostávají nenarušené do tenkého střeva. Díky lipidové obálce lipozomů mohou být lipozomální vitamíny snadněji absorbovány střevními buňkami. Lipidová membrána lipozomu je podobná membránám střevních buněk, což usnadňuje průnik vitamínu do krevního oběhu. Jakmile jsou vitamíny absorbovány do krevního oběhu, putují k různým částem těla. Lipozomy stále chrání vitamín v krevním oběhu a zabraňují jeho rozkladu. Když lipozomální vitamíny dorazí k buňkám, lipidová obálka lipozomu umožní vitamínu snadněji proniknout buněčnou membránou. To je zvláště výhodné pro molekuly, které by mohly mít obtíže s průnikem přes buněčné membrány bez lipozomálního obalu. Jakmile je lipozom uvnitř buňky, může se rozpadnout a uvolnit vitamín, který může být poté využit buňkou.

Lipozomy, jsou mikroskopické sférické struktury vytvořené z čistých fosfolipidů, které jsou získané z vysoce kvalitního slunečnicového lecitinu bez GMO (s obsahem více než 97% fosfolipidů). Jsou tak biokompatibilní a biodegradovatelné. Lipidová vrtva lipozomů obaluje hydrofilní (vodomilné) složky. To z nich činí ideální nosiče pro přenos různých složek. Tím poskytují ochranu a zajišťují, že důležité látky se dostanou tam, kde mají být, a to bez poškození trávicím traktem. Navíc jsou naše Lipozomální vitamíny bez laktózy a neobsahují lepek ani sóju.

                                                                           

Lipozomální vitamíny jsou prospěšné pro každého z nás, bez ohledu na věk či životní styl. Mladí mohou využívat lipozomální vitamíny k posílení svého imunitního systému a zajištění optimálního růstu a vývoje. Pro sportovce, kteří trénují a tahají těžké rance, mohou lipozomální vitamíny pomoci s regenerací a udržením optimální výkonnosti. A starší generaci mohou tyto vitamíny zlepšit kvalitu života tím, že podporují správnou funkci těla a brání stárnutí.

  

Proč SWAGLIFT začal právě s produkty D3 + K2 a Curcumin + Vitamin C?

D3 + K2

Vitamín D3 je jeden z nejvíce deficitních vitaminů v naší populaci. Bohužel jeho biologická dostupnost z běžných forem doplňků je velmi různorodá a v zásadě realtivně nízká. Lidé tedy suplementují obrovské dávky v mnohonásobku denní doporučené dávky a stejně neví, kolik vitaminu se jim z něj daří využít. V případě liposomální formy vitaminu D3 máte jistotu, že jej vstřebáte velkou většinu z přijatého množství. Není tedy nutné se zbytečně extrémně předávkovávat a doufat, že tělo z této dávky alespoň něco využije.
K vitaminu D3 jsme v tomto doplňku přidali i vitamin K2, jelikož tyto dva vitamíny pracují synergicky. Vitamin D3 zvyšuje absorpci vápníku ve střevech a zatímco vitamin D3 se stará o to, aby byl vápník v těle dostatečně absorbován, vitamin K2 se ujistí, že se tento vápník usadí tam, kde je potřeba (jako jsou kosti) a zároveň pomáhá zabránit jeho usazování tam, kde by neměl být (např. v cévních stěnách a orgánech).

Curcumin + Vitamin C

Kurkumin je aktivní složkou z kurkumy (Curcuma longa), což je koření známé zejména z indické kuchyně, kde je hlavní složkou kari koření. Kurkumin dává kurkumě charakteristickou zlatavou barvu a je také zodpovědný za mnoho z jejích zdravotních výhod. Kurkumin podporuje trávení, činnost jater, stav kloubů a má celou řadu dalších pozitivních účinků. Jeho vstřebatelnost je však také velmi nízká a závisí na mnoha faktorech. Dalším potenciálním problémem je, že se ukazuje, že kurkumin by mohl být ve vysokých dávkách toxický a tak užívání vysokých dávek z běžných zdrojů kurkuminu by mohlo vést i k negativním účinkům. Nevíte tedy, zda vstřebáte kurkuminu příliš málo, nebo naopak příliš hodně.
Často se tedy kurkumin kombinuje např. s piperinem, který zlepšuje jeho biodostupnost. V případě lipozomální formy to však není potřeba a biologická dostupnost je v případě SWAGLIFT lipozomálního kurkuminu na velmi vysoké úrovni a můžete díky tomu užívat ideální dávku kurkuminu s jistotou, že nepřekročíte hranici, kdy by kurkumin mohl mít i nežádoucí vedlejší účinky.

Proto jsme tedy zvolili pro začátek hlavně tyto dva doplňky. Brzy se však můžete těšit i na další vitamíny z naší lipozomální řady!

 

 

1. GOPI, Sreerag a Preetha BALAKRISHNAN. Evaluation and clinical comparison studies on liposomal and non-liposomal ascorbic acid (vitamin C) and their enhanced bioavailability. 2021.

Proteinový Čokoládový Perník

Vyzkoušejte náš super rychlý dezert plný "sra*ek" tedy proteinů :)


Cuketové období je v plném proudu a vy nevíte co s nimi? Máme tu pro Vás skvělý a snadný recept na nadýchaný perník,
který obsahuje díky Anabolic Horse proteinu i hromadu bílkovin navíc. Cuketa ho perfektně zvláční a ani trochu ji tam neucítíte.

 

Co budete potřebovat:

 • 3 vejce
 • 300g cukety
 • 150ml mléka
 • 2 lžíce medu
 • 120g másla / oleje
 • 230g špaldové mouky
 • 20g kakaa
 • 150g březového cukru
 • 60g proteinu Krasinskýho sračky
 • 2čl bezfosfátový prášek do pečiva
 • 1/2 balení perníkového koření
 • 100g vysokoprocentní čokolády

Postup:

Nejprve si nastrouhejte cuketu najemno (vodu z cukety nechte) do větší misky, dále přidejte vejce, mléko, med, máslo/olej.

Zamíchejte metlou. V menší misce smíchejte špaldovou mouku, kakao, protein Krasinskýho sračky, březový cukr, perníkové koření,

bezfosfátový prášek do pečiva. Postupně přisypávejte do první misky a promíchejte. Na závěr přidejte hořkou čokoládu a zamíchejte. 

Směs přelejte na plech (32x23cm) a dejte péct do předehřáté trouby na 180°C na cca 35 min. Propečenost zkontrolujte špejlí.

Perník rozkrojte vejpůl a namažte marmeládou jednu stranu a přiklopte. Hotový perník polijte rozpuštěnou hořkou čokoládou a

posypte strouhaným kokosem.

Přejeme Vám dobrou chuť :) 

 

 

 

 

 

Vítá Vás SWAGLIFT TÝM!

Jádrem celé naší značky, jsou hlavně skvělí ambasadoři a excelentní sportovci.


Pravda, někteří mohou namítat, že Bender, není úplně "fitness icona" :D Ale z praxe a událostí, které se skutečně staly víme,
že v Čechách s Larry Wheelsem trénovali jen 3 lidé - Krása, Jakub Enžl a právě Bender... a protože série "nerd ve fitku" má statisíce příznivců,
je jasné, že muselo konečně dojít k jeho nápravě a Bender se vydal na cestu "fitness poznání". A možná jsou to jen kecy a miluje naše
sušené maso s Krasinskýho sračkama a proto chtěl do týmu. Naše nynější šestice hrdinů se skládá opravdu z rozdílných osobností
a charakterů, od nerdů (viď Hanzi) po zrůdy s nadlidskou silou, nabiflované fyzio, až po pochroumané "polovědce" s kráskou na konci.

Toto je #Swaglift tým a my si nyní naše tváře a hrdiny blíže představíme, rádi by Vám také vzkázali něco od srdíčka. Než se ale do představení
pustíme, musíme Vám poděkovat za naší úžasnou letní tour, která měla 3 zastávky - Plzeň/Predator Gym, České Budějovice/Bcross Challenge
(Vašek Mráz je neskutečný hovado co udělal za akci, protože jste všichni crossfiťáci haha), Mladá Boleslav/Marvel Gym náš druhý domov.
Přišli Vás tisíce pro fotky, podpisy a umíchaný #GGBOOSTER s ochutnávkou našich produktů, v ČB jsme měli 3 dny vlastní stánek a vy jste
nás totálně vyprodali už 2. den. Děkujeme moc a neskutečně ceníme podpory, kterou u Vás máme!
SWAGLIFT LETNÍ TOUR 2023

Honza Krasinský aka #AnabolicHorse

Honzu není potřeba dlouho představovat, na fitness scéně působí už od roku 2015, kdy jsme se poznali a natočili první videa.
Jeho sláva však začla stoupat až 2017, kdy se probojoval až na samotný vrchol tehdejší "Strength Wars League", kde skončil na 2. místě těsně
za Facelessem. Následovala velká řada dalších úspěchů, Natáčení Strength Wars v Los Angeles pro Netflix, kde bojoval s Larry Wheelsem.
Trénink u CT Fletchera, Titul Czech Strongest Man 2021, Pozvání na závody od Mariusze Pudzianowského, natáčení s Adamem Ondrou
a mnoho dalšího... však stačí kouknout na youtube, kde se toho za ty roky nashromáždilo opravdu hodně, až je to k nevíře :) 


"Swaglift sleduju ještě v dobách pravěku… kdy jsem byl průhlednej a kuře s rýží byl highlight !!!! Jsem rad, ze AH je od začátku propojený
se Swagliftem a 100procent projektů děláme společně !!! Teď se rozrůstáme o silný monstra a o další mladý páky!!!! Jsem pyšnej na to
co jsme dokázali a kde už jsme byli a moc se těším na to co ještě vytvoříme!"

Ján Michálov aka #TadyJánko

Jánko, býval kdysi člověk s extrémním stylem života, dělal tkz. "Na Jánka" téměř vše :D Od extrémních sportů, až po životní styl.
Jeho pověstné fitko v obyváku jako základ životního stylu, cílevědomost v silových sportech a obrovský přesah vědomostí z celé
řady oblastí ho dovedlo až sem. "Jeden Jánko vládne všem, jeden všechny přivede, do fitka v obyváku a tady je sváže..."

"Swaglift je pro mně v první řadě team lidí o které se můžu opřít, byť jeho součástí je pro mne o tom být součástí něčeho většího než jsem já,
a mít tu příležitost spolupracovat na projektech, které jsou velikostí úplně mimo možnosti jednotlivce. Jsem rád hlavně za srazy s fanouškama
a akcema pro veřejnost. Doufám že jich bude pořád víc a víc a budou čím dál tím lepší a větší."

Sabina Doležalová aka #FitSabina

Sabča jako naše jediná žena v týmu ambasadorů (mimo Alenky a Monči), která vyniká několika přednostmi. Kromě vzhledu, který nenechává
chladným nejednoho z Vás pánové, je to hlavně důvtip. Sabča je jedna z těch holek, kterou chce prostě každej za kámošku, protože si ze sebe
umí udělat legraci v jakékoli situaci. Občas je tedy opravdu hodně blond, ale podívejte se, mezi jaké "zrůdy" to zapadla :) Je to prostě borka
a co bychom v týmu bez ženského elementu dělali.

"Swaglift? To je pro mě druhá rodina. Místo, které, ačkoliv je pracovní, nemáš pocit, že si v práci s takhle střelenou bandou.
Je to pro mě místo, kde se střetá tvrdá práce s neomezeným humorem, a kde deadline je sprosté slovo, avšak s kvalitou,
která za to vždycky stála. A i když je to někdy náročné, protože jsme každý kokot v něčem jiném, neměnila bych to.
Přeju si, ať se Swagliftu daří, jak jen to bude možné, a že ta komunita, kterou máme, se dál jen rozrůstala a kvetla, jako dosud."

Petr Brunner aka #Bender

Bender, náš nejlepší hráč v partě... Ještě aby ne, když se podíváme na průměrnou měsíční spotřebu GGBOOSTERU 2 pixly / měsíc :D
žádnej skill v tom nehledejte. Člověk, který dokáže pobavit humorem statisíce diváků na youtube, stáhnout 3 kráby za den a natočit
a vytvořit "vizuální příběhy" jako málo kdo na Českém poli freestyle nezávislé tvorby. Škoda jen té prokrastinace a proto se perfektně
hodí do týmu Swaglift, aby se naučil a zjistil, že vlastně dřina je zábava a není potřeba se k ní stavět pasivně :D Bender je jen jeden o tom žádná!

"Popravdě, nemůžu uvěřit že už to je 9 let co je Swaglift na světě. Ten čas fakt mega rychle letí a za tu dobu jsme zvládli udělat
opravdu hodně projektů a věřím že spousta nás jich ještě čeká, protože Pavlisova makovice nikdy nespí! Takže se ještě
máme/máte na co těšit! Co pro mě znamená být součástí? Je to super, protože i když se třeba v nějaký věcech neshodneme,
nebo jsme všichni celkem odlišní, tak prostě pracuji s lidmi o kterých můžu říct že jsou to moji nejlepší přátelé. Nehledě na to,
že teď na Swaglift tour jsem se přesvědčil o tom, že máme tu naprosto nejlepší komunitu co jsme si mohli přát a díky Vám
to pro mě má ještě větší hodnotu! Takže díky Pavlisovi, že nás "šest krypl trpaslíků" přibral do tohodle super projektu a že vytvořil
značku která jen poroste a poroste, protože nikdy nešlo o kvantitu ale o kvalitu! Co si přeju v rámci projektu aby se dělo
a za co jsem rád? Určitě by to chtělo víc herního kontentu, že? Cvičit může každej debil ale vykropit sám celej team ve Warzonech
to už je trochu náročnější! Ve směs je mi jedno co se bude dít pokud bude prdel (né ta Hanzova ale) a nebude to moc fyzicky náročné!"

Honza Jiruše aka #400ksnídani

Honza Jiruše je určitě pro spoustu lidí nebývalé překvapení. Z týpka, kterého dlouho nikdo neznal, se stal jeden z nejsilnějších lidí,
jaké u nás máme. Však na Českém Fitness, když se řekne 400 kg na opáčka, je za tím jediné jméno a to je Honza Jiruše!
Poprvé jsme se s Honzou potkali v listopadu 2021 na neuvěřitelném tréninku benchpressu, kde zvedal "pim pam, lehké jak nic" 250 kg
na bench! Dneska jsou jeho osobáčky ještě dál a po šíleném deadliftu z naší tour 415 kg, není pochyb o tom, že Honza se velmi brzy
zapíše do České historie zvedání, jako držitel nejvyšší zvednuté váhy, jakou kdy jaký Čech pokořil - 421 KG!

"Swaglift jsem pocstivě sledoval celých devět let. Při každém videu jsem si říkal, že by bylo úžasné být toho součástí...
Rok za rokem to byla pro mě motivace, abych na sobě pracoval a snažil se zlepšovat. Swaglift mi po čase nepřišel pouze jako
motivace, ale začal jsem v něm spatřovat to, že nic není nemožné! Když Pavlis a Hanz odletěli do Ameriky, kde svedli epickou bitvu
s Larrym, začal jsem věřit, že i já obyčejný kluk, který začínal ve sklepě si může jít pro své sny. A teď se to děje... jsem v TÝMU!
V týmu lidí, kteří jsou profesionálové, jsou tu jeden pro druhého a sdílí stejnou lásku pro danou věc.
Je mi velkou ctí, že jsem součástí tohoto seskupení, protože třeba i jednou můj příběh může někoho stejně motivovat
a hnát k tomu, že nic není nemožné! Zároveň cítím velkou zodpovědnost a pokoru. Co přinese budoucnost nevím,
ale vím jedno. Dám do toho úplně všechno co v sobě mám."

Jakub Štěpánek aka #NattyPony

Kuba je téměř jistě, na svůj věk jeden z nejvíce vzdělaných lidí, co se týče pohybového aparátu a svalového rozvoje u nás.
V 25 letech inspiruje a přináší spoustu edukativního kontentu pro všechny cvičence bez rozdílu a takový obsah umí a může si dovolit
tvořit dnes málokdo. Je velmi cenným členem a novým přírůstkem do Swaglift party a jsem strašně rád, že tuhle mladou krev
a naději pro České naturální fitness odvětví mezi sebou máme! #NattyPony a PS: Ty memečka dělá on :D

"Swaglfit se vrátil větší než kdokoliv z náš čekal. Kromě rebrandu značky a krásného loga přichází s kvalitníma doplňkama, které mě
dost překvapili svojí chutí, kvalitou a nápadem. To ale musíte ochuntat a chuť Krasinskýho sraček mluví za vše. Náš tým je něco
co jinde neuvidíte. Kombinace lidí, které spojuje hodně a zároveň jsem každý uplně jiný. Nejsme klasický fitnessáci! Každý z nás
je unikátní a skvěle zaplní své místo v týmu. Je hustý jak to do sebe vše zapadá. Jsem dost zásadovej člověk a čím víc sledující
mám tím víc značek a firem mi psalo. Nemám rád tyhle spolupráce a nikdy bych nepropagoval něco v co nevěřím.
Nabídka od Swagliftu byla jediná co mi dává smysl... Pavlis je srdcař a to je základem celého Swagliftu. Nechtěl jsem se přidat
k další velký firmě a být další řadový fitnessák co má kód u firmy co dělá na kvantitu a né na kvalitu. Swaglfit je spíše rodinná
firma a moc rád bych se podílel na jejím dalším vývoji. Jsem rád za to, že se to všechno sešlo a tolik práce se konečně zůročí
a výsledek je větší než jsem sám čekal. Děkuju za možnost být součastí Swagliftu!"Tohle je naše velká rodina, která se bude jistě dále rozrůstat, ostatně členem #SwagliftFamily je každý z Vás, který nás podporuje
skrze nákupy, nebo si jede s náma naší tvorbu a videa. Děkujeme moc Všem za ten neuvěřitelnej support a těšíme se na další
společné akce, kterých bude v novém roce 2024 spousta, no nechte se překvapit. A už velmi brzy se vidíme společně na #Youtube.
Váš klanící se #SwagliftTeam

3 položek celkem
Zpět do obchodu